Дар’я Озерянко: засновниця бренду шкіряних сумок та рюкзаків “Ozerianko Bags”

БФ “Жіночі можливості” в Україні несе за мету допомогти стати фінансово незалежними, сприяти їх розвитку, навчанню, зміні професії та адаптації в нових умовах війни. Саме тому ми проводимо серії інтерв’ю з успішними українками, аби показати, що шлях до успіху доступний кожній і надихнути на власний розвиток.

Спілкуємось з Дар’єю Озерянко, засновницею бренду шкіряних сумок з індивідуальним малюнком та дизайном “Ozerianko bags”.

Дар’є, ви розпочали Ozerianko bags у 2012 році. Як виріс бренд за ці роки та які ключові етапи становлення бренду ви відзначите? 

Цікаве та ємне питання. 

Кожен рік бренду — це новий етап. Якщо не довго розписувати, то це приблизно так:

Розробка нової технології ручного розпису шкіри – створення першої колекції – тестування ринку та попиту на такий продукт. 

Відкриття власного шоуруму – участь у перших українських маркетах “Всі.Свої” – участь у міжнародних виставках (Париж, Великобританія, Польща, Естонія). Резидентство в офлайн магазинах України: Всі.Свої/ ЦУМ / шоуруми в інших містах мільйонниках (Львів, Харків, Одеса). 

Перед початком першого карантину ми закриваємо свій власний шоурум та приєднуємося до локації партнерів 482Store, що в Києві на вул.Саксаганського, 37. Починаємо створювати та розвивати ОZ ком’юніті навколо цього простору. Проводимо арт зустрічі та МК на різні теми, які цікавлять нас самих теж. Ще більше розуміємо хто ми і про що ми. Звужуємо свою присутність та лінійку. Зосереджуємося на кастомній та індивідуальній роботі, але залишаємо наші базові моделі.

Що знадобилось для старту Ozerianko bags: які інвестиції ви вклали на старті, і на що саме пішли ці вкладення?

Для відповіді на це питання я навіть повернулася до читання старих інтерв’ю (сміється). На старті з інвестицій в мене була одна зарплата помічника керівника у великій фірмі. Її вистачило на закупівлю не великих шматків шкіри зі стокових позицій та створення найпершої Oz колекції сумок з ручним розписом в стилі pop art. Підготовка була взимку 2011/12 – і вже навесні 2012 колекція була представлена для продажу.

Найбільші труднощі, з яким ви зіштовхнули протягом 10 років ведення бізнесу?

Починаючи бізнес в Україні треба одразу розраховувати на труднощі. Тут головне на скільки ти любиш те, що робиш, і як креативно ти можеш вирішити нову задачу. Курс долара виріс з 8 до 30, потім карантин, потім повномаштабне вторгнення і складності логістики матеріалів/ відключення світла. Багато викликів. 

Які методи просування/реклами ви використовували для Ozerianko bags і що є найдієвішим для вас зараз?

З усього ми обираємо рекламу в соцмережах та якісну роботу бренда на всіх етапах. Саме останнє забезпечує нам повернення клієнтів із року в рік. Тут важливо піклування про клієнта. Від першого знайомства і роки після придбання виробу. Ми намагаємося супроводжувати продукт та допомогаємо піклуватися про виріб, щоб він слугував багато років поспіль. Це наш вклад в свідоме споживання та турбота про клієнта.

Охарактеризуйте свій бренд трьома словами.

Арт, ручна робота та турбота.

За роки роботи випущено багато колекцій (Rusty, Oz For Happy Paw, Hutsul, Meltemi ) яка з них ваша улюблена і яку з них можна назвати найуспішнішою по продажах?

В мене 2 найулюбленіші колекції. Перша – це наші Гуцули. Рюкзаки з ручним розписом на бахромі. Вони набули широкої популярності не тільки в Україні, але й за кордоном. Це наш генетичний код та флагманська колекція.

Друга – це колекція Ma petite, яка була про протиставлення кольорів, а також про знімні брелоки з ручним розписом. Тут ти сама можеш обирати – чи хочеш ти сьогодні акцентний розпис на сумку, чи хочеш його зняти. Такий собі “знімний ручний розпис”

Як вплинула війна на ваш бренд: на продажі, процес виробництва?

Вплинула і продовжує впливати кожен день. Це і обстріли і відключення світла та повне знеструмлення виробництва. Процеси трошки стали повільніші. Деякі процеси ми переналаштували. Після ковіду з відстрочкою закрились декілька італійських старих фабрик з якими ми співпрацювали роками. У них зараз свої процеси та економічна криза. Але як я кажу – ми все це вже колись проходили, не в такому маштабі та не все разом, але ж вже знаємо і вміємо переналаштовуватись. 

По продажам в нас повністю була зупинка у березні. Для початку треба було щоб вся команда змогла опинитися у безпеці. Після цього, перевівши дух вже на 4тий тиждень повномасштабного вторгнення ми почали потроху працювати. Бо зобов’язання перед клієнтами треба виконувати, роботи було багато. Це нас всіх дуже підтримувало. Паралельно частина виробництва займалася виробленням броників та одягу для наших військових. 

Чи змінилися з війною уподобання у смаках українок при виборі сумки? Чи можете відслідкувати таку тенденцію?

І так і ні. На самому початку був більший запит на практичні рюкзаки та бананки. Це твої тривожні валізки. Після стабілізації психологічного стану і пристосування до нової реальності українки повернулися до цікавих кастомних замовлень та невеликих виробів знову.

Де зараз можна придбати Ozerianko bags? (в яких країнах ви ще представлені?)

У нас багато онлайн партнерів по всьому світу. Наразі ми приєдналися для всеукраїнської платформи українських виробників – Brave market, який створений за підтримки Президента України та міністерства цифрової політики. Також з нових партнерів – Польща та Німеччина. 

Зараз нова більш сильна хвиля попиту на українських виробників та продукти, це дуже сильно мені нагадує 2014-2015 роки. Різниця тільки у тому, що за цей свідомий час розвитку і любові до українського всередині країни виросли дійсно круті, якісні та цікаві бренди, які вже змагаються не між собою – а з глобальним міжнародним ринком і займають на ньому гідні позиції.